Пропускане към основното съдържание

Борисов каза тежката си дума, затваря ли държавата отново


Премиерът Бойко Борисов е в Министерски съвет, където говори за горещите теми в страната. Правителството обсъжда проект на протоколно решение относно предприети от „Българска банка за развитие“ АД действия по придобиване на акции от увеличението на капитала на „Първа инвестиционна банка“ АД.
Министрите се събраха на извънредно заседание по темата. В началото на заседанието Борисов обяви, че влизането в банковия съюз в изключително важно. „Българите да не се плашат, че някой ще им фалира банките, имаме шампиони по това“, коментира още той. „Темата с ЕЦБ беше затворена, вчера затворихме и темата с аукциона и Вестагер ни поздрави. Целта ни е юли да приключи този процес и българите да не се плашат вече, че някой ще има фалира банките, защото знаете, че има шампиони от нашите политически опоненти, фалирали 15-16 банки. Днес ще разгледаме една точка, която гарантира последното изискване да има 30% външен капитал на една от банките, за което ще разгледаме предложение за ББР“, коментира министър-председателят.
„Повече няма да затваряме заради коронавирус. Обстановката не е така зле като през март и април. Направихме всичко за укрепване на болниците, да има медикаменти и ако забелязвате в момента имаме проблеми на места, където има интелигентни уж хора. По една седмица имаш симптоми, но чакаш и не отиваш в болница, а заразяваш хората. Всичко е отворено в момента в България, целта е от 30 юни още да разхлабим и да пуснем всичко. Но срещу глупостта нищо не можем да направим. Когато знаеш, че си заразен, не се прави на герой и не подлагай на риск огромни групи хора“, изтъкна гневно Борисов. „Имаше протести срещу ваксинирането за коронавируса, а ваксини няма. Урсула фон дер Лайен иска ЕС да капарира количества от ваксината. То още няма ваксина, а в София вече има протести. Сега да участваме ли в капарирането или не? Тя е доброволна, който иска“, уточни лидерът на ГЕРБ.

Коментари

Популярни публикации от този блог

Таен тефтер на Ванга побърка народа

Нова мистериозна история, свързана с името на пророчицата Ванга, набира популярност в интернет и предизвиква бурни реакции и спекулации. В основата ѝ стои твърдение за неизвестен „таен тефтер“, който ясновидката уж е продиктувала на своя племенница през 1993 г., малко преди смъртта си. Според разпространяваните версии, записите е трябвало да останат скрити повече от три десетилетия и да бъдат разкрити едва през 2026 г. Особено внимание в тези разкази се обръща на Страстната седмица, която тази година завършва на 12 април – дата, посочвана като ключова в предполагаемото предсказание. Конспиративни теории твърдят, че в записките се описва нарастваща вълна от тревожни събития, която ще бъде последвана от необичайно затишие. В някои публикации дори се говори за момент, в който „дори птиците ще замлъкнат“. Според интерпретациите на привържениците на теорията, 12 април не бележи буквален край на света, а по-скоро символичен преход – граница между стария и новия начин на живот. В този сц...

Слави Трифонов се връща на сцената? Готви грандиозен концерт

След години, в които е фокусиран основно върху политиката, Слави Трифонов може отново да се появи на голямата музикална сцена. По неофициална информация той и Ку-ку бенд подготвят серия от концерти в Арена 8888 София. Новината идва след дълъг период, в който Дългия рядко се появяваше пред публика, което разочарова част от феновете му, свикнали с мащабните му концерти и енергията на живите изпълнения. Концерти около 14 февруари По информация на Блиц се подготвят няколко последователни дати около 14 февруари. Една от тях може да съвпадне именно с Деня на влюбените. Засега билетите все още не са пуснати в продажба, а официално съобщение от екипа на Трифонов липсва. Въпреки това новината вече се разпространява сред феновете, които очакват възможността отново да чуят любимите си песни на живо. Възможна голяма новина от сцената Очакванията са концертите да бъдат мащабни и зрелищни – каквито Слави Трифонов традиционно прави. Според неофициална информация той дори обмисля да използва ...

Почина наш известен журналист-Ники Кънчев потъна в скръб

Днес е починал журналистът Борислав Банев. За кончината му съобщи Ники Кънчев във фейсбук. Банев е бил редактор редица водещи медии за култура и лайфстайл. В пътя на Борислав Банев стоят телевизия ММ, където е водещ на новините, списанията „Егоист“, EGO и Vice, в които е редактор. Писал е и в редица портали за култура като Boyscout. Ето какво гласи публикацията на Ники Кънчев: „Боби, Боби, Боби! Един от най-пъргавите умове-бръсначи на тази територия наоколо. Няма да забравя какво си гледал като тийнеджър в Разград, нито пък статиите ти в „Егоист“ и навсякъде другаде, уникалният ти музикален вкус! Сбогом, моето момче! Почивай в мир, Борислав Банев!“ Редактор: Ясен Чаушев