Пропускане към основното съдържание

Д-р Чавдар Ботев: К-19 може да бъде ликвидиран за 15 дни с това лекарство



Новият коронавирус не се лекува с антибиотици. Това каза пред Нова телевизия хематологът д-р Чавдар Ботев, консултант на Националната пациентска организация.

„Имаме едно заболяване, което е коварно поради причината, че в началото не му обръщаме внимание, когато трябва. Налице е период от шест дни, в който има вирус и трябва да го атакуваме.

Лечението, което аз използвам, е пробиотик и витамин D. Когато състоянието се усложни се включва „Ремдесивир” и плазма”, обясни той.

Медикът посочи, че според световните данни коронавирусът се лекува с противовирусни средства. „Ремдесивир” и плазмата са такива. В първите стадии се дава и „Ивермектин”, който се оказа лекарството – чудо. Него го използваха много бедни страни, а първата цивилизована е Израел.

Клинично проучване показа, че ако живеете с болен и приемате „Ивермектин” има само 7% шанс да се разболеете”, добави д-р Ботев.

„Един от основните симптоми на това заболяване е внезапна смърт“, уточни специалистът по трансфузионна хематология.

„Не става въпрос за неправилно лечение, заболяването така протича и в определен момент, дори в ранен стадий, може да почине човек в най-неочаквания момент“, уточнява д-р Чавдар Ботев.

„Имахме колежка, която беше излекувана и след това внезапно почина. Знаем на какво се дължи – това е едно запушване на съдовете. Хепариновите лекарства ги даваме за предотвратяване на тези ефекти.

Това, което може да се направи, е прясно замразена плазма, която съдържа ензими, с които се разтварят въпросните микрозапушвания. Запушването на големите съдове се влияе от хепарин“.

„Това заболяване се счита за ново заболяване и всеки може да получи лечение с „Ивермектин“. Става въпрос за едно лекарство, което се използва 25 г. с доказан ефект при много вирусни и паразитни заболявания.

И за 25 г. нямаме никаква резистентност. То е на базата на бактерии, които го произвеждат, и смъртността му е – на 1 млн. души, които са го приели, е 1 човек.

Аз не знам друго лекарство да има такива ефекти. Дори най-простият аспирин има доста голяма смъртност – 20 хил. души загиват годишно от пиене на аспирин“, категоричен е д-р Чавдар Ботев.

Защо има противници това лекарство? „В момента е влязъл в протоколите в САЩ, и то като основно лекарство. Ние трябва да гледаме смъртност. Смъртността при „Ивермектин“, сравнен с „Азитромицин“, е 40 срещу 80 %. Ако се дава с профилактична цел, например двама души живеят заедно, от тях единият е болен, хората, които са пили „Ивермектин“ са 7 % болни, в сравнение с 57%, които не са го пили. В Индия са го пили огромен брой лекари на първа линия и има 73 % по-малка смъртност. До момента са го пили 4 милиарда души.

Във всички слаборазвити страни започнаха лечението с него. В Израел също го ползват. За мен въпросът е друг. „Ивермектинът“ не е регистриран в България. Има общ протокол от СЗО, но българската агенция по лекарствата не го е регистрирала.

Затова трябва да се обърне внимание на агенцията и да се направят нормалните регистрации въобще на това лекарство.

Засега имаме едно сериозно лекарство и това е „Ремдесивир“ и плазмата“, каза д-р Чавдар Ботев.

„За „Ивермектинът“ протоколът е от 3 ноември т.г. Приетото становище на световните експерти се базира на тази дата. То има 50 клинични проучвания за всички състояния при Ковид. От профилактично – до най-тежките състояния. Няма друго такова лекарство.

Заболяването коронавирус е: 5 дни в началото на симптомите вирусно, след това остава малка част от вируса, следва автоимунно заболяване според най-новия протокол, което се лекува с кортикостероиди и т.н.

На 8-9 ден има влошаване – тогава излизат антителата и се вдига висока температура до 40 градуса. Нищо не е необходимо да се прави. Защото сваляйки температурата, процесът протича по-зле. Хората се притесняват и включват антибиотик, а той унищожава микробиома“, уточнява хематологът.

Според д-р Чавдар Ботев, има и други евтини лекарства, които можем да ползваме.

„Бромхексинът“ действа също като силно вирусонеутрализиращо лекарство. Той убива вируса и помага за дишането. Дава се в самото начало, може и по-късно, защото подпомага самото дишане.

При пациенти с тежко протичане на заболяването, при 53 % от тях се наблюдават сериозни увреждания на мозъка. Те трябва да се лекуват с плазма. Очаква се да се появят и много автоимунни заболявания.

Мисля, че проблемът у нас може да се реши за по-малко от 15 дни с този продукт – „Ивермектин“. Той е евтин, но това му е и проблемът. Има аптеки, където се продава и цената е доста достъпна. Той е влязъл в световните протоколи. Плазменото лечение е в по-късните етапи, след 14-я ден“, уточнява схемата хематологът д-р Чавдар Ботев.

„Не се препоръчва даването на антибиотик и това го пише и в най-новите протоколи, защото с тези антибиотици се унищожава микробиомът“, посочи д-р Ботев и допълни, че COVID-19 не е само вирусна инфекция, но и метаболитно заболяване.

Тези, които са пили много антибиотици, ще хващат всяка следваща инфекция много по-лесно, убеден е лекарят.

Според него, между 8 и 11 ден от заразяване има температура и точно това кара лекарите да дават антибиотици, а това бил моментът, в който антителата в организма почват да противодействат на вируса – затова се вдига и температура.

В заключение специалистът подчерта, че при неправилна ваксина може да има висок бум на автоимунните заболявания.

Коментари

Популярни публикации от този блог

Таен тефтер на Ванга побърка народа

Нова мистериозна история, свързана с името на пророчицата Ванга, набира популярност в интернет и предизвиква бурни реакции и спекулации. В основата ѝ стои твърдение за неизвестен „таен тефтер“, който ясновидката уж е продиктувала на своя племенница през 1993 г., малко преди смъртта си. Според разпространяваните версии, записите е трябвало да останат скрити повече от три десетилетия и да бъдат разкрити едва през 2026 г. Особено внимание в тези разкази се обръща на Страстната седмица, която тази година завършва на 12 април – дата, посочвана като ключова в предполагаемото предсказание. Конспиративни теории твърдят, че в записките се описва нарастваща вълна от тревожни събития, която ще бъде последвана от необичайно затишие. В някои публикации дори се говори за момент, в който „дори птиците ще замлъкнат“. Според интерпретациите на привържениците на теорията, 12 април не бележи буквален край на света, а по-скоро символичен преход – граница между стария и новия начин на живот. В този сц...

Слави Трифонов се връща на сцената? Готви грандиозен концерт

След години, в които е фокусиран основно върху политиката, Слави Трифонов може отново да се появи на голямата музикална сцена. По неофициална информация той и Ку-ку бенд подготвят серия от концерти в Арена 8888 София. Новината идва след дълъг период, в който Дългия рядко се появяваше пред публика, което разочарова част от феновете му, свикнали с мащабните му концерти и енергията на живите изпълнения. Концерти около 14 февруари По информация на Блиц се подготвят няколко последователни дати около 14 февруари. Една от тях може да съвпадне именно с Деня на влюбените. Засега билетите все още не са пуснати в продажба, а официално съобщение от екипа на Трифонов липсва. Въпреки това новината вече се разпространява сред феновете, които очакват възможността отново да чуят любимите си песни на живо. Възможна голяма новина от сцената Очакванията са концертите да бъдат мащабни и зрелищни – каквито Слави Трифонов традиционно прави. Според неофициална информация той дори обмисля да използва ...

Почина наш известен журналист-Ники Кънчев потъна в скръб

Днес е починал журналистът Борислав Банев. За кончината му съобщи Ники Кънчев във фейсбук. Банев е бил редактор редица водещи медии за култура и лайфстайл. В пътя на Борислав Банев стоят телевизия ММ, където е водещ на новините, списанията „Егоист“, EGO и Vice, в които е редактор. Писал е и в редица портали за култура като Boyscout. Ето какво гласи публикацията на Ники Кънчев: „Боби, Боби, Боби! Един от най-пъргавите умове-бръсначи на тази територия наоколо. Няма да забравя какво си гледал като тийнеджър в Разград, нито пък статиите ти в „Егоист“ и навсякъде другаде, уникалният ти музикален вкус! Сбогом, моето момче! Почивай в мир, Борислав Банев!“ Редактор: Ясен Чаушев