Пропускане към основното съдържание

Министърът на културата за клипа: Бях под влияние на две неща!

Снимах видеото, защото бях сам, слънцето щеше да залезе скоро, реших да се насладя на последните лъчи и да благодаря на всички, които ме поздравиха преди седмица. Това каза министърът на културата Атанас Атанасов в предаването „120 минути“ по Би Ти Ви. Той обясни, че никога не е приемал нито алкохол, нито наркотици и дори не е имало почерпка за рождения му ден.
„Няма да си подам оставката, другото вече съм го казал. Това видео не беше случайно, беше много съзнателно заснето.Съжалявам, ако съм предизвикал негативни емоции, това не беше целта. Целта беше да направя тест, да привлека внимание, защото имам да казвам много неща. Да се обърна към хората по мой си начин и този тест проработи“, каза още Атанасов.

Той обясни, че не е ползвал личния си профил във фейсбук, откакто е станал министър на културата, защото това е много отговорно. Но е решил да се обърне пряко към хората, а не чрез медиите. „Истинската новина от петък беше, че 30.4 млн лева са във фонд „Култура“. Радвам се, че сега хората гледат към културата“, допълни министъра.

Той каза, че новината за средствата е получила само 12 споделяния в социалната мрежа и никой не е обърнал внимание, както и на другата новина, че са отделени 1 млн лева специално за филми на детска тематика.

„Единственият начин да се справим с тази битка е да обърнем прожекторите кум нас“, каза Атанасов. В следващото видео, което той ще публикува в профила си във фейсбук, ще бъде за подробности за Национален фонд „Култура“, но ще помисли дали да го снима отново до прозореца.

„Бях под влияние на две неща, чувство на благодарност, което ме кара да говоря бавно, винаги е така, и съвсем естествената умора в петък вечер в 7:30. Атанасов не даде оценка за над стоте дни в работа на кабинета, но подчерта, че искат да се случват много повече неща в ресора му. „Имам по-ясна престава къде се намирам и как трябва да се променят нещата“, каза министърът.

Коментари

Популярни публикации от този блог

Таен тефтер на Ванга побърка народа

Нова мистериозна история, свързана с името на пророчицата Ванга, набира популярност в интернет и предизвиква бурни реакции и спекулации. В основата ѝ стои твърдение за неизвестен „таен тефтер“, който ясновидката уж е продиктувала на своя племенница през 1993 г., малко преди смъртта си. Според разпространяваните версии, записите е трябвало да останат скрити повече от три десетилетия и да бъдат разкрити едва през 2026 г. Особено внимание в тези разкази се обръща на Страстната седмица, която тази година завършва на 12 април – дата, посочвана като ключова в предполагаемото предсказание. Конспиративни теории твърдят, че в записките се описва нарастваща вълна от тревожни събития, която ще бъде последвана от необичайно затишие. В някои публикации дори се говори за момент, в който „дори птиците ще замлъкнат“. Според интерпретациите на привържениците на теорията, 12 април не бележи буквален край на света, а по-скоро символичен преход – граница между стария и новия начин на живот. В този сц...

Слави Трифонов се връща на сцената? Готви грандиозен концерт

След години, в които е фокусиран основно върху политиката, Слави Трифонов може отново да се появи на голямата музикална сцена. По неофициална информация той и Ку-ку бенд подготвят серия от концерти в Арена 8888 София. Новината идва след дълъг период, в който Дългия рядко се появяваше пред публика, което разочарова част от феновете му, свикнали с мащабните му концерти и енергията на живите изпълнения. Концерти около 14 февруари По информация на Блиц се подготвят няколко последователни дати около 14 февруари. Една от тях може да съвпадне именно с Деня на влюбените. Засега билетите все още не са пуснати в продажба, а официално съобщение от екипа на Трифонов липсва. Въпреки това новината вече се разпространява сред феновете, които очакват възможността отново да чуят любимите си песни на живо. Възможна голяма новина от сцената Очакванията са концертите да бъдат мащабни и зрелищни – каквито Слави Трифонов традиционно прави. Според неофициална информация той дори обмисля да използва ...

Почина наш известен журналист-Ники Кънчев потъна в скръб

Днес е починал журналистът Борислав Банев. За кончината му съобщи Ники Кънчев във фейсбук. Банев е бил редактор редица водещи медии за култура и лайфстайл. В пътя на Борислав Банев стоят телевизия ММ, където е водещ на новините, списанията „Егоист“, EGO и Vice, в които е редактор. Писал е и в редица портали за култура като Boyscout. Ето какво гласи публикацията на Ники Кънчев: „Боби, Боби, Боби! Един от най-пъргавите умове-бръсначи на тази територия наоколо. Няма да забравя какво си гледал като тийнеджър в Разград, нито пък статиите ти в „Егоист“ и навсякъде другаде, уникалният ти музикален вкус! Сбогом, моето момче! Почивай в мир, Борислав Банев!“ Редактор: Ясен Чаушев